Wyprawka w góry, czyli co zapakować do plecaka górskiego

plecak-gorskiPlanowanie wycieczki w góry nie ogranicza się jedynie do wybrania trasy, ale także wymaga odpowiedniego wyposażenia. Oprócz prawidłowo dobranego stroju niezwykle istotne jest zapakowanie do plecaka górskiego przydatnych akcesoriów. Jak więc wygląda wyprawka w góry?

Przygotowania do wyprawy –  Co założyć i włożyć do plecaka górskiego?
Aby móc odpowiednio przygotować się do wyprawy w góry, należy określić najpierw, ile taka wycieczka będzie trwać. Dla ułatwienia sobie wędrówki po górzystym terenie, podstawą jest zainwestowanie w dobrej jakości buty trekkingowe, które nie przepuszczą wody, a dodatkowo zapewnią wygodę. Jeśli chodzi o ubiór, to godna polecenia jest nieprzemakalna bluza oraz koszulka z przewiewnego materiału. W przypadku letniej wyprawy wystarczą krótkie spodenki, a zimą długie, a nawet termiczne.

Głowa musi być odpowiednio zabezpieczona przed wiatrem i chłodem, więc czapka jest niezbędna. Warto też zabrać okulary w celu ochrony wzroku, gdyż w górach panują bardziej wymagające warunki. Istotny jest plecak górski, a mianowicie jego pojemność. Najlepiej oczywiście, aby był on jak najlżejszy, czyli aby nie stanowił zbyt dużego obciążenia, co może skutecznie odebrać przyjemność ze wspinaczki. W plecaku powinno znaleźć się jedzenie oraz przynajmniej dwa litry wody, a najlepiej ciepłego napoju, a więc sprawdzi się tutaj termos. Trzeba go jednak przed zabraniem dokładnie sprawdzić, aby nie okazało się w drodze, że przecieka i zalewa zawartość plecaka górskiego. W wyposażeniu powinny się znaleźć przedmioty typu kompas, latarka, scyzoryk oraz krzesiwo. Tego typu akcesoria są niezbędne podczas zabłądzenia, więc nie ma co szczędzić dla nich wolnego miejsca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *