Na co zwracać uwagę kupując karimatę?

Zadania karimaty

Karimata to prostokątny kawałek gąbczastego materiału, pochodzenia sztucznego, który kładzie się na ziemi podczas snu. Wykorzystywana jest zarówno podczas spania pod gołym niebem, jak również pod namiotem.
Jej zadaniem jest chronić ciało przed zimnem i wilgocią, które promieniują nocą od ziemi. Dodatkowo zapewnia ona większy komfort snu dzięki miękkiej powierzchni.

Jak kupić?

Udając się do sklepu po ten sprzęt, da się zauważyć, że na półce sklepowej jest całkiem pokaźna liczba modeli. Wyeliminować należy na samym początku te za małe. Karimata spełnia swoją funkcje jedynie, gdy położyć można na niej całe ciało.
Ze względu na stopień ochrony i wygody, najlepiej jeśli będzie maksymalnie gruba. Rośnie z tym jednak jej waga, co powinny wziąć pod uwagę osoby uprawiające turystykę aktywną.
Z innych wartych uwagi cech, polecane są modele, które po jednej ze stron posiadają aluminiową powłokę. Służy ona do dodatkowej ochrony termicznej, dzięki czemu śpi się na niej znacznie bezpieczniej ze względu na mniejsze przepuszczanie zimnego powietrza i wilgoci. Ten model jest szczególnie polecany osobą lubującym się w turystyce górskiej.

Karimata https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/maty.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka/Wspinaczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *