Jak wybrać spodnie narciarskie?

Zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy to jasny sygnał dla każdego miłośnika szaleństw na białym puchu, że najwyższy czas skompletować pełny strój narciarski. Jednym z najważniejszych elementów w tym przypadku są spodnie. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę kupując spodnie do jazdy na nartach?

Odpowiedni materiał

spodnie narciarskieNie ma co się oszukiwać – jazda na nartach od czasu do czasu kończy się bezpośrednim kontaktem z podłożem. Sytuacje takie dotyczą zwłaszcza osób początkujących. Warto zatem zadbać o to, aby spodnie narciarskie (https://polarsport.pl/odzie/spodnie/spodnie-narciarskie.html) były wykonane z materiału, który nie przepuszcza wilgoci. Gdyby każdy upadek na śnieg miał się kończyć przemoczeniem spodni, to jazda w takim stroju nie należałaby do najbardziej komfortowych. Materiał spodni narciarskich powinien także oddychać, aby zapobiegać przepoceniu podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Musi być on również wytrzymały na różnego rodzaju otarcie.

Kolorystyka spodni narciarskich

Wiele osób przywiązuje wagę także do tego, jak wyglądają spodnie do jazdy na nartach. Jest to szczególnie domena kobieca. Padnie dbają bowiem o każdy szczegół i wszystko musi do siebie kolorystycznie pasować. W ostatnich sezonach modne są jaskrawe barwy – zielony, żółty czy pomarańczowy. Taka kolorystyka ubrań niewątpliwie ma zaletę – znacznie odróżniają się od białego puchu i w przypadku zboczenia z trasy narciarskiej łatwiej jest odnaleźć narciarza, często nawet po zmroku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sporty zimowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *