Jakie buty trekkingowe wybrać? – gore-tex, all terrain czy może hiking?

gore-tex-2Planując zakup butów trekkingowych, należy najpierw zastanowić się nad tym, w jakich warunkach będą one używane. Niezwykle istotny jest materiał, z którego zostały wykonane oraz sposób wykończenia. Jakie buty sprawdzą się podczas wędrówek górskich?

Sprawdzone buty gore-tex gwarancją komfortowego poruszania się po szlaku?
Buty trekkingowe są niezwykle istotnym elementem wyposażenia, jeśli chodzi o piesze wędrówki. Sprawdzają się one nie tylko podczas eskapady po górach, ale wręcz przy każdej nierównej powierzchni. Tego typu obuwie musi być niezawodne, a więc nie może się rozpaść w nieoczekiwanym momencie czy też przyczynić się do powstania bolesnych pęcherzy i odcisków. Dlatego też zakup obuwia musi być dobrze przemyślany, aby zapewnić sobie pełną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz zredukować do minimum ryzyko skręcenia stawu skokowego.

Godne polecenia są buty gore-tex, które sprawdzą się podczas wędrówek po płaskim terenie oraz do górskich wspinaczek. Jeśli w planach jest poruszanie się tylko po płaskim terenie, to można postawić na byty typu All Terrain, czyli niskie i sięgające do kostek. W przypadku weekendowej eskapady górskiej najlepiej zainwestować w obuwie klasy Hiking, które wyposażone są w podwyższoną cholewkę. Buty Trekking są natomiast wykonane z dobrego gatunkowo materiału, a ponadto posiadają solidną podeszwę. Dla alpinistów, czyli zaprawionym w boju, godne polecenia jest obuwie ekspedycyjne, które jest przystosowane do niemal każdych warunków pogodowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *