Karimata, jako niezbędnik turystyczny

Wygodny, zdrowy sen jest podstawą funkcjonowania każdego człowieka. Właśnie dlatego podczas planowania wakacyjnego biwaku, czy weekendowego wypadu na łono natury warto pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu przyszłego posłania. Śpiwór i namiot to oczywiście niezbędniki trekkingowego amatora, jednak równie ważną, a może ważniejszą kwestią okazuje się być karimata.

Specyfikacja

karimatyBariera między ziemią a ciałem, jaką wytwarza karimata powinna stanowić ochronę przed wilgocią i zimnem oraz zapewnia względnie komfortowy sen. Maty oferowane przez szerokie grono producentów znajdują swoje miejsce podczas turystycznego użytkowania, wykorzystywane są w armii, a także podczas ćwiczeń fitness. Przedstawione karimaty (https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/maty.html) różnią się oczywiście od siebie z uwagi na przeznaczenie. Wojskowa odmiana stanowi świetną izolację, jednak nie zapewni odpowiedniego komfortu. Mata fitness, z uwagi na miękkość będzie wygodna, jednak nie zagwarantuje ochrony przed zimnem i wilgocią. Kolejną odmianą jest karimata samopompująca, która jest zdecydowanie najwygodniejszą opcją pośród prezentowanych wcześniej rozwiązań. Jest kompaktowa, łatwa w użytkowaniu i gwarantuje bardzo wysoki komfort. Bardzo dobrze sprawdza się na nierównym terenie, w niekorzystnych warunkach klimatycznych.

Czym się kierować wybierając karimatę?

Koniecznie należy zwrócić uwagę na aluminiową izolację, jaką powinna cechować się jedna z dwóch stron maty. Zapewni to komfort termiczny. Rodzaj pianki natomiast dobierany według indywidualnych preferencji, zapewni odpowiedni komfort.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka/Wspinaczka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *